Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo

Lotnisko w Bydgoszczy nosi imię Ignacego Jana Paderewskiego. Jego oznaczenia międzynarodowe IATA i ICAO to BZG oraz EPBY. W języku angielskim ten międzynarodowy port lotniczy rozpoznawany jest jako „Bydgoszcz I. J. Paderewski Airport”. Jego umiejscowienie w odległości 3 kilometrów od centrum miasta, na osiedlu Szwederowo wiąże się z polską nazwa lotniska. Wśród największych akcjonariuszy lotniska w Bydgoszczy wymienić można samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, miasto Bydgoszcz, a także Państwowe Porty Lotnicze.

Wynajem auta na lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo

Wynajem auta na lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo

Liczba pasażerów na omawianym lotnisku stopniowo rośnie, staje się ono bardziej popularne. Dla porównania – w roku 2004 obsłużono tutaj 26112 pasażerów, z kolei w roku 2012 obsłużono już 340 024 podróżnych. Statystyki te dobrze wróżą dla przyszłości lotniska. Nie bez znaczenia jest również nieustany jego rozwój wspomagający bezpieczeństwo, transport, a także przyciągający nowych przewoźników. Do roku 2034 przewiduje się kolejne inwestycje, w tym budowę farmy fotowoltaicznej o powierzchni 50 ha w pobliżu lotniska.

Władze lotniska zapewniają wszelkie udogodnienia swym pasażerom. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z krótko- i długoterminowego parkingu w bezpośrednim pobliżu terminalu. Jeśli odstawiasz na lotnisko rodzinę lub znajomych, możesz skorzystać z 10-minutowego bezpłatnego czasu przejazdu, natomiast w przypadku postojów długoterminowych, zadbaj o rezerwację do 24 godzin przed przyjazdem.

Wynajem aut Bydgoszcz

Wynajem aut Bydgoszcz

Połączenia z i do lotniska Bydgoszcz-Szwederowo

Port lotniczy obsługuje zarówno loty rejsowe (regular flights), jak i loty czarterowe (charter flights). Wśród tych pierwszych wymienić należy takie kierunki, jak: Glasgow, Birmingham, Londyn-Stansted, Dublin, Dusseldorf, Frankfurt. Z kolei loty czarterowe startująca z portu lotniczego w Bydgoszczy ukierunkowane są bardziej na południe – do Korfu, Zakynthos, Heraklionu, Burgas czy Dubrownika.

Przewoźnikami obsługującymi powyższe połączenia są: RyanAir, Lufthansa, Mistral Air.